f650.ro

Forumul posesorilor de BMW F650
Acum este Sâm Iun 23, 2018 11:31 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: BMW Camp
MesajScris: Vin Mar 25, 2011 12:42 am 
Neconectat

ce zici ? sanse reale de castig ?

Sus
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului: BMW Camp, Domnul organizator. Frustrare, Gunoi
MesajScris: Vin Mar 25, 2011 7:37 am 
Neconectat

Mai multe discutii aici: http://www.motociclism.ro/forum/index.p ... =0&start=0" target="_new
Iar legat de vrajeala lui CHL, nu m-am nascut ieri ca sa pun botu' la textele cum ca propunerea lui chiar nu a fost facuta in zeflemea. A vrut sa duca in derizoriu discutia si asta mi-e destul de clar. M-am cam saturat de fel de fel de pusti corditi care freaca duda pe forumuri si nu se ocupa decat cu glume de 2 bani.

Sus
 Profil E-mail  

MesajScris: Vin Mar 25, 2011 8:24 am 
Neconectat

Graulv scrie:
Bai Angi... cam suparacios azi :thumbup:
O sa fie misto... se pare ca mare parte din gasca de anu trecut va fi prezenta din nou :yahoo:

Suparacios mai putin. Mai degraba enervat de unii.

Sa speram ca va fi misto si sper sa ne adunam toti cei care am fost anul trecut Imagine
De data asta e ceva mai pentru pensionari, cu toate conditiile asigurate. Vedem cum iese. Daca nu e bine asa, pentru anul viitor cautam ceva care sa se apropie de ceea ce a fost anul trecut Imagine

Sus
 Profil E-mail  

MesajScris: Vin Mar 25, 2011 9:39 am 
Neconectat

Angi scrie:
Mai multe discutii aici: http://www.motociclism.ro/forum/index.p ... =0&start=0" target="_new" target="_new" target="_new
Iar legat de vrajeala lui CHL, nu m-am nascut ieri ca sa pun botu' la textele cum ca propunerea lui chiar nu a fost facuta in zeflemea. A vrut sa duca in derizoriu discutia si asta mi-e destul de clar. M-am cam saturat de fel de fel de pusti corditi care freaca duda pe forumuri si nu se ocupa decat cu glume de 2 bani.

1. Sunt convins ca nu a fost facuta in zeflemea propunere si nici sa duca in derizoriu discutia respectiva.
2. Daca tot consideri ca ai o varsta respectabila ar trebui ca limbajul sa-ti fie pe masura varstei (asta in cazul in care anii pe care-i ai in spate i-ai trait invatand printre altele si bunele maniere)
3. Sper sa va simtiti bine intre voi, batranii, in camerele voastre calduroase.
4. Credeam ca odata cu varsta se mai acumuleaza si ceva inteligenta dar vad ca m-am inselat.
5. Daca m-ai cunoaste ai sti ca nu sunt un pusti cordit (am o varsta, o educatie si o experienta de viata ce-mi permit sa-ti raspund la mesajul tau ce nu-ti face cinste)
6. Te salut

LE: Am vazut ca ai 35 de ani. Credeam ca sunt suficienti pentru a-ti forma o atitudine demna de un adult. Pentru mine au fost.

opel@piese-gm.ro
www.piese-gm.ro

Sus
 Profil E-mail  

MesajScris: Vin Mar 25, 2011 2:38 pm 
Neconectat

daca nici cand ii spui frumos omului nu intelege... atunci nu mai ai ce face...

eu nu mai discut pe subiectul asta

Sus
 Profil E-mail  

MesajScris: Vin Mar 25, 2011 5:55 pm 
Neconectat

vmm scrie:
1. Sunt convins ca nu a fost facuta in zeflemea propunere si nici sa duca in derizoriu discutia respectiva.
Ooooo, da! Tu, detinator al adevarului absolut, daca tu esti convins ca asa este, in mod cert asta e adevarul adevarat iar eu sunt intr-o totala eroare :sick:
Apropo, tu esti avocatul lui CHL?

2. Daca tot consideri ca ai o varsta respectabila ar trebui ca limbajul sa-ti fie pe masura varstei (asta in cazul in care anii pe care-i ai in spate i-ai trait invatand printre altele si bunele maniere)
Nu, nu consider ca am o varsta respectabila, si bunele maniere le aplic doar celor care merita respect.

3. Sper sa va simtiti bine intre voi, batranii, in camerele voastre calduroase.
Intr-adevar, batranii si tinerii se vor simti bine impreuna, indiferent ca stau in corturi sau camere!

4. Credeam ca odata cu varsta se mai acumuleaza si ceva inteligenta dar vad ca m-am inselat.
Eeee, aici devii si increzut, ca nu erau de ajuns restul "calitatilor". Si ma rog cam cine ai tu impresia ca esti ca sa poti spune despre cineva cam cat de inteligent este? Te simti tare destept, asa-i?

5. Daca m-ai cunoaste ai sti ca nu sunt un pusti cordit (am o varsta, o educatie si o experienta de viata ce-mi permit sa-ti raspund la mesajul tau ce nu-ti face cinste)
Educatie, varsta si experienta de viata nu stiu cat ai, dar daca ai fi fost putin mai inteligent ti-ai fi dat seama ca absolut toate afirmatiile mele se indreptau catre CHL, care consider si acum ca prin raspunsul lui si-a batut cumva joc de efortul meu de a organiza o intalnire

6. Te salut
Te salut si eu, chiar daca nu meriti.

LE: Am vazut ca ai 35 de ani. Credeam ca sunt suficienti pentru a-ti forma o atitudine demna de un adult. Pentru mine au fost.
Ai stat sa cauti pe la profil ca sa vezi cati ani am??? :laugh: Tu chiar n-ai ce face cu timpul tau liber, adultu' lu' peste ce esti tu!

Iar acum, pe tine si CHL, va las sa va masurati putele, ca altceva mai bun nu cred ca aveti de facut.

Sus
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului: Re: Gunoi rezultat din BMW CAMP
MesajScris: Vin Mar 25, 2011 7:43 pm 
Neconectat

Imi place ca esti organizat. In acest mod iti pot raspunde mai usor:
1. Esti ironic degeaba. Am discutat cu el inainte sa postez. Nu sunt avocatul lui ci sunt prieten cu el. Deci..esti intr-o eroare...aproximativa (din necunoastere, nu din prostie)
2. Esti exact cum ma asteptam. Bunele maniere ar trebui sa le aplici in toate cazurile. Daca esti intr-un grup de oameni care injura, se caca in strada si dau foc tomberoanelor...trebuie sa faci la fel? Se pare ca bunele maniere sunt doar de fatada in cazul tau. Si totusi e bine. Macar atat!
3. Ai dreptate! Sunt convins de asta si ma bucur ca avem cel putin un punct comun.
4. Daca tu consideri ca sunt increzut probabil ca atat reusesti sa intelegi din discutiile anterioare. Nu ma deranjeaza. Este evident ca orice individ cu o minte deschisa poate face presupuneri cu privire la gradul relativ de inteligenta al celui cu care discuta. Cu toate acestea, la momentul respectiv la care scriam, banuiam ca esti deja trecut de 45-50. Din acest motiv am fost indus in eroare. Nu-i bai. Mai ai destul timp pana la varsta respectiva sa acumulezi sa intelegi si sa inveti anumite chestiuni. Era sa uit... da, ma simt tare destept. Recunosc. Poate n-oi fi chiar atat de destept pe cat ma simt dar cu siguranta asa ma simt.
5. Desteptule, (si nu o spun cu rautate), chiar mi-am dat seama ca toate afirmatiile tale faceau referire la CHL insa vazandu-ti incordarea-n vorbe am vrut sa previn anumite presupuneri pe care ai fi putut sa le faci (ca sunt si eu un pusti cordit). Chiar, ce mama naibii inseamna pusti cordit. Ar fi simplu sa caut pe google dar sunt convins ca stii raspunsul si ca ma vei lumina cu inteligenta ta ce cu greu poate fi apreciata (dupa cum singur spuneai)
6. Eh, ti-ai calcat pe principii. Parca ziceai ca bunele maniere le folosesti doar cu cei care merita. Se pare ca inconstientul te-a trantit la pamant! :) Merit! Si o stii si tu acum.

Raspuns si pentru LE:
Este evident ca pentru a putea sa-mi fac o idee cu privire la inteligenta celui cu care discut este necesar sa am cat mai multe informatii despre el. Daca intuiai acest lucru probabil nu-mi ziceai ca sunt increzut. Dar nu-i nimic, nu toata lumea poate.

Te salut. (Consider ca toata lumea merita salutata. Asa-i frumos si acest fapt denota o educatie solida)
LE:
Sa stii ca eu chiar te admir pentru efortul de a organiza o asa actiune! Felicitari!

opel@piese-gm.ro
www.piese-gm.ro

Sus
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului: BMW Camp
MesajScris: Vin Mar 25, 2011 8:48 pm 
Neconectat

vmm scrie:
Am mutat discutiile offtopic acolo unde le era locul. La gunoi.

:laugh: De ce ai sters, ca n-au fost folosite cuvinte injurioase? Ce, nu ti-a cazut bine raspunsul meu?
Ia uite tu ce bine e sa beneficiezi de butoane in plus. Cum nu-ti place cand iti raspunde cineva, imediat bagi butoane si dilesti tot ce nu-ti convine. Bravo, mah, comunistule!

Ia vezi tu acum cum ma dilesti si pe mine cu un warn sau suspend. Mi se face sila! :sick:

Sus
 Profil E-mail  

MesajScris: Vin Mar 25, 2011 9:16 pm 
Neconectat

Nu am sters nimic din cele ce s-au scris. Raspunsul tau a picat exact cum trebuia. Ti-am raspuns punct cu punct dar se pare ca esti cam neatent.
Era normal ca topicul respectiv sa ramana curat. Daca vrei putem continua discutiile ce nu au legatura cu subiectul tratat aici. Niciodata nu am fugit de o dezbatere. Chiar se vede ca mai ai multe de invatat...
Aceste mesaje vor ajunge in acelasi loc, in categoria OffTopic, unde le este locul
Esti binevenit sa continuam discutia acolo. Te rog urmatoarele raspunsuri sa le postezi in locul cuvenit.
Nu te dilesc si nici nici nu-ti dau suspend. Nu am de ce. Ai vorbit (scris) in limita decentei, insa o rugaminte am:
Nu mai posta acolo mesaje ce nu au legatura cu subiectul topicului TE ROG!

opel@piese-gm.ro
www.piese-gm.ro

Sus
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului: BMW Camp
MesajScris: Vin Mar 25, 2011 9:48 pm 
Neconectat

vmm scrie:
Discutiile ce nu aveau legatura cu subiectul acestui topic au fost MUTATE (nu sterse) aici:
http://f650.ro/forum/viewtopic.php?f=24&t=555" target="_new" target="_new" target="_new" target="_new" target="_new" target="_new" target="_new" target="_new

Ia uite ce-mi zice mie cand dau click pe link-ul tau: "Subiectul specificat nu există". Si stii ceva, nici nu conteaza unde ai mutat posturile. De ce nu te-ai autosesizat si n-ai mutat de la bun inceput chiar postul tau in care ma faceai lipsit de inteligenta, si mai aveai si nesimtirea sa spui ca tu esti om bine crescut si matur?! N-a fost nicio problema pana in momentul in care ti-am raspuns si te-ai gandit tu cu mintea aia a ta sa ingropi discutiile. Dintr-o data ai devenit moderatorul responsabil care face curat? Adica, pana sa-ti raspund eu n-a fost nicio problema sa ma faci prost, dar, cand am raspuns, imediat ti-ai dat tu seama ca discutiile sunt off topic. Du-te bah de-aici, ca esti penibil! Mi-e sila de tine si comunistii ca tine! :angry: Arunci cu rahat si, cand ti se da replica, nici macar nu esti suficient de barbat sa accepti ca exista un raspuns. Il bagi repede sub presh, sa nu vada si altii. Amaratule!

Sus
 Profil E-mail  

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]